En ook deze maand zijn er minder foto's en meer filmpjes van mij gemaakt. Ik ben ze gewoon te vlug af voor een foto. Hoewel, deze maand ben ik een beetje ziekerig geweest en voelde me niet heel erg lekker. Zelfs in eten had ik helemaal geen zin. Maar gelukkig hebben we niet geluisterd naar de doktersassistente die vond dat ik maar 24 uur niet moest eten en drinken!

Maart 2007 (klik hier voor februari 2007)
Ik voel me niet zo fit deze maand en tot overmaat van ramp (vooral ook voor papa en mama) slaap ik slecht. Maar een beetje op de bank hangen met drinken en een bakje appelschijfjes is ook goed.
Toch ben ik best nog wel vrolijk, zoals eigenlijk meestal. En grappig, ja, dat ben ik ook. En als ik zeg "dat is grappig" moet iedereen lachen omdat ik het zo leuk zeg. Ik heb nu allemaal varianten verzonnen, zoals "dat is raar, dat is lief, dat is gek, dat is lekker", dan blijven ze plezier hebben.
We zijn een middagje naar tante Henny (die ik voor het gemak maar Jin noem) geweest en die deed een poppenspel en daarna speelde ze voor een oude oma. Daar moest ik erg om lachen.
En toen moesten ze juist weer heel erg om mijn pianospel en zangkunst lachen.
Omdat ik zo weinig eet krijg ik steeds lekkere dingen toegestopt zoals rozijntjes zodat ik in ieder geval nog iets binnen krijg. Grieperigheid is helemaal niet leuk, en ik ben ook nog een paar keer gevallen, zelfs een keer op een plavuizen vloer met mijn hoofd, maar gelukkig liep dat allemaal goed af.
Toe oma, laat me nu even met rust en doe die camera weg. Nu even niet! Ik lig hier zo lekker rustig even televisie te kijken. Pas op hoor, anders doe ik mijn ogen dicht en dan ben ik zomaar weg omdat ik jou ook niet kan zien.
Ik heb ook mijn goede dagen, en dan ben ik weer het zonnetje in huis. Ik heb een heleboel boekjes met verhaaltjes en legpuzzels erin en die leg ik zo even een paar keer per dag in elkaar.
Opa en oma gaan deze maand nog een weekje weg, met vakantie en van mama en papa mag ik deze zomer ook een week met ze op vakantie. Jippie, ik ga op vakantie! Ik speel het nu alvast met mijn poppen dat we op vakantie gaan, maar dan mogen opa en oma en mama en papa niet mee.
Laat me los, oma, ik wil wat anders gaan doen. Mijn poppen moeten weer slapen. Ik stop ze dan in het poppenhuis onder een dekentje en dan moeten we heel stil zijn, want dan slaapt de hele familie. Soms moet de papa of mama even wakker worden om te gaan werken of het dak te repareren als het regent.
En nu oma even mooi maken. Ik ben zelf net naar de kapper geweest en dat vind ik ook leuk om zelf te doen: zo, even het haar nat maken met wat water en dan knip, knip... en daarna het haar natuurlijk netjes kammen. Zo oma, je bent nu weer helemaal mooi!
Ondertussen leer ik heel veel nieuwe woorden erbij, maar soms wil ik zoveel zeggen dat ik even rust moet nemen om over de woorden na te denken die ik wil gebruiken. En iedereen moet erg lachen om hoe ik de 'g' en de 'r' uitspreek, dat schijnt erg grappig te zijn.
Ik vertelde opa op een ochtend dat ik de avond ervoor gespuugd had, zo ziek voelde ik me en dat mijn rulletje helemaal vies was geworden. Opa snapte het niet en dat maakte me eerst boos en gefrustreerd maar we hebben heel lang geprobeerd om uit te vinden wat het wel was. Ik wist het wel, natuurlijk. Pas een dag later kwamen we erachter, toen mama vertelde dat ik over mijn jurkje had overgegeven. Eindelijk snapte opa het en ik keek hem aan met zo'n blik van, zie je, dat bedoelde ik, waarom snapte je dat niet.
Van tante Jenny mag ik altijd een beetje lippenstift opdoen, daar word ik nog mooier van. Eigenlijk mag ik best wel veel van iedereen.
Maar als ik iets niets mag kan ik wel eens boos worden, maar dat gebeurt niet zo vaak en nooit zo erg lang. En ik heb al wel door dat als ik van de één iets niet mag, ik het nog altijd bij de ander kan proberen, maar daar trappen ze ook steeds minder vaak in. Ik moet gewoon nog slimmer worden. Het woordje stiekem heb ik al wel geleerd en dan vertel ik bijvoorbeeld dat ik stiekem iets ga doen, dat vinden grote mensen erg leuk. Als je het maar vertelt, dan mag je best stiekem doen! Dan vertel ik wat ik ga doen en moet de ander gewoon even zijn of haar ogen dicht doen, een heel leuk spelletje.